Feb. 18, 7:50 PM Boys
(0) Quincy
Feb. 18, 8:00 PM Boys
Feb. 19, 10:00 AM Girls
Feb. 19, 10:00 AM Girls
Feb. 19, 11:00 AM Girls
Feb. 19, 11:10 AM Boys
Feb. 19, 11:45 AM Boys
Feb. 19, 12:00 PM Girls
Feb. 19, 12:45 PM Boys
Feb. 19, 1:00 PM Boys
Feb. 19, 1:00 PM Girls
Feb. 19, 1:30 PM Boys
(5) Hudson
Feb. 19, 2:00 PM Girls
Feb. 19, 2:00 PM Boys
(0) LaSalle Academy (R.I.)
Feb. 19, 2:10 PM Girls
Feb. 19, 2:30 PM Boys
Feb. 19, 2:30 PM Boys
Feb. 19, 2:30 PM Boys
(2) Natick
Feb. 19, 2:50 PM Girls
Feb. 19, 3:00 PM Girls
Feb. 19, 3:30 PM Boys
Feb. 19, 4:00 PM Boys
Feb. 19, 4:00 PM Boys
Feb. 19, 4:00 PM Boys
Feb. 19, 4:00 PM Boys
Feb. 19, 4:00 PM Girls
Feb. 19, 4:30 PM Boys
(5) Nauset
Feb. 19, 5:00 PM Girls
(3) LaSalle Academy (R.I.)
Feb. 19, 5:00 PM Boys
Feb. 19, 5:00 PM Boys
Feb. 19, 5:30 PM Boys
Feb. 19, 5:30 PM Boys
(3) Canton
Feb. 19, 6:00 PM Boys
Feb. 19, 6:00 PM Girls
Feb. 19, 6:00 PM Boys
Feb. 19, 7:00 PM Boys
Feb. 19, 7:00 PM Girls
Feb. 19, 7:00 PM Boys
Feb. 19, 7:00 PM Boys
Feb. 19, 7:30 PM Boys
Feb. 19, 8:00 PM Girls
Feb. 19, 8:30 PM Boys
Feb. 20, 10:00 AM Boys
Feb. 20, 11:00 AM Boys
Feb. 20, 12:00 PM Girls
Feb. 20, 12:00 PM Boys
Feb. 20, 12:15 PM Boys
Feb. 20, 1:00 PM Girls
Feb. 20 (Time TBA) Boys
Full Schedule
>
<

MIAA Massachusetts High School Hockey

Week of February 19, 2019 View Tournaments

Girls High School Division 1

Date & Time Division Home Away Venue
Feb. 19, 10:00 AM Girls (6) Andover Golden Warriors (0) Arlington Catholic Cougars Pilgrim Arena
Feb. 19, 11:00 AM Girls (5) Wakefield Warriors (8) Marblehead Magicians Stoneham Arena
Feb. 19, 12:00 PM Girls (1) St. Mary's Lynn Spartans (0) Needham Rockets Pilgrim Arena
Feb. 19, 1:00 PM Girls (4) Tewksbury/Methuen Red Rangers (3) Shrewsbury Colonials Graf Rink
Feb. 19, 2:00 PM Girls (0) Acton-Boxboro Colonials (4) Reading Rockets Pilgrim Arena
Feb. 19, 2:10 PM Girls (1) Latin Academy/Fontbonne Dragons (8) Framingham Flyers Raymond J. Bourque Arena
Feb. 19, 2:50 PM Girls (6) Longmeadow Lancers (0) Leominster/St. Bernard's Blue Devils Olympia Center
Feb. 19, 3:00 PM Girls (5) Masconomet Chieftains (3) Billerica/Chelmsford Indians Graf Rink
Feb. 19, 4:00 PM Girls (3) Braintree Wamps (3) Arlington Spy Ponders Pilgrim Arena
Feb. 19, 6:00 PM Girls (1) Duxbury Dragons (1) Westford Academy Grey Ghosts Pilgrim Arena
Feb. 19, 7:00 PM Girls (1) Falmouth Clippers (1) Boston Latin Wolf Pack Falmouth Ice Arena
Feb. 19, 8:00 PM Girls (3) Hingham Harborwomen (3) Notre Dame Academy (Hingham) Cougars Pilgrim Arena
Feb. 20, 11:50 AM Girls Whitman-Hanson/Silver-Lake Panthers Mansfield/Oliver Ames/Foxboro Warriors Rockland Arena
Feb. 20, 2:00 PM Girls Milton Wildcats Woburn Tanners Ulin Memorial Rink
Feb. 20, 2:00 PM Girls Peabody/Lynnfield Tanners HPNA Hillies McVann-O'Keefe Skating Rink
Feb. 20, 2:00 PM Girls Algonquin/Hudson Tomahawks Medway/Ashland Mustangs New England Sports Center
Feb. 20, 2:30 PM Girls Franklin Panthers Norwood Mustangs Pirelli Veterans Arena
Feb. 20, 4:05 PM Girls Lexington Minutemen Concord-Carlisle Patriots The Edge Sports Center
Feb. 20, 5:00 PM Girls St. Joseph Prep/Mount Alvernia Dover-Sherborn/Hopkinton Raiders Warrior Ice Arena
Feb. 20, 6:00 PM Girls Melrose Red Raiders Marblehead Headers Flynn Memorial Rink
Feb. 20, 6:00 PM Girls Wellesley Raiders Austin Prep Cougars Babson Skating Center
Feb. 20, 6:10 PM Girls Winthrop Vikings Winchester Sachems Larsen Rink
Feb. 20, 8:00 PM Girls Weymouth Wildcats Quincy/North Quincy Red Raiders Connell Memorial Rink
Feb. 20, 8:00 PM Girls Lincoln-Sudbury Warriors Wayland/Weston WarCats Valley Sports Arena
Feb. 21 (Time TBA) Girls Needham Rockets Hingham or Westford Pilgrim Arena
Feb. 21 (Time TBA) Girls Braintree Wamps Hingham or Westford Pilgrim Arena
Feb. 21 (Time TBA) Girls Duxbury Dragons TBD Pilgrim Arena
Feb. 21 (Time TBA) Girls Matignon or Beverly/Danvers/Ipswich Framingham Flyers Raymond J. Bourque Arena
Feb. 21, 12:00 AM Girls Reading Rockets St. Mary's Lynn Spartans Pilgrim Arena
Feb. 21 (Time TBA) Girls Wellesley Raiders Waltham Hawks Babson Skating Center
Feb. 21, 12:10 PM Girls (1) Beverly/Danvers/Ipswich Panthers (5) Matignon Warriors Loring Arena
Feb. 21 (Time TBA) Girls Latin Academy/Fontbonne Dragons Beverly/Danvers/Ipswich Panthers Loring Arena
Feb. 21, 1:30 PM Girls Mansfield/Oliver Ames/Foxboro Warriors Westwood Wolverines Rodman Arena
Feb. 21, 2:00 PM Girls Acton-Boxboro Colonials Arlington Catholic Cougars Pilgrim Arena
Feb. 21 (Time TBA) Girls Framingham Flyers Matignon Warriors Loring Arena
Feb. 21, 2:30 PM Girls Bishop Stang Spartans Cape Cod Tech Furies Hetland Arena
Feb. 21, 3:00 PM Girls Longmeadow Lancers Austin Prep Cougars Olympia Center
Feb. 21, 3:00 PM Girls Boston Latin Wolf Pack Lasalle Academy (R.I.) Falmouth Ice Arena
Feb. 21, 4:00 PM Girls Westford Academy Grey Ghosts Braintree Wamps Pilgrim Arena
Feb. 21, 5:00 PM Girls Shrewsbury Colonials Billerica/Chelmsford Indians Graf Rink
Feb. 21, 6:00 PM Girls Hingham Harborwomen Arlington Spy Ponders Pilgrim Arena
Feb. 21, 7:00 PM Girls Masconomet Chieftains Tewksbury/Methuen Red Rangers Graf Rink
Feb. 21, 8:00 PM Girls Andover Golden Warriors Notre Dame Academy Hingham Cougars Pilgrim Arena
Feb. 22, 10:20 AM Girls Whitman-Hanson/Silver-Lake Panthers Stoughton Black Knights Rockland Arena
Feb. 22, 10:20 AM Girls Whitman-Hanson/Silver-Lake Panthers Shawsheen Rams Rockland Arena
Feb. 22, 12:40 PM Girls Notre Dame Academy (Hingham) Cougars Duxbury Dragons Rockland Arena
Feb. 22, 4:00 PM Girls Woburn Tanners Medway/Ashland Mustangs O'Brien Arena
Feb. 23, 6:10 PM Girls Acton-Boxboro Colonials Hanover (N.H.) Nashoba Valley Olympia
Feb. 23, 8:10 PM Girls Mansfield/Oliver Ames/Foxboro Warriors Longmeadow Lancers Rodman Arena