Mar. 12, 7:40 PM
Chelmsford
Tewksbury
Mar. 13, 1:45 PM
Marshfield
Framingham
Mar. 14, 5:00 PM
Framingham
Lincoln Sudbury
Mar. 19, 5:50 PM
Framingham
Lowell
Mar. 20, 6:00 PM
FBI New York
FBI Boston
Full Schedule
>
<

MIAA Massachusetts High School Hockey

Week of February 8, 2021 View Tournaments

Date & Time Division Game Venue
Feb. 14, 7:20 PM Boys (2) North Middlesex Patriots at (2) Groton Dunstable Crusaders Veterans Arena
Feb. 14, 7:20 PM Girls (2) Shrewsbury Colonials at (2) Algonquin/Hudson Tomahawks NorthStar Ice Sports
Feb. 14, 6:20 PM Girls (1) Needham Rockets at (1) Wellesley Raiders Wellesley Sports Center
Feb. 14, 5:25 PM Girls (1) Canton Bulldogs at (1) Mansfield/Oliver Ames/Foxboro Warriors
MOVED FROM 1-25
Foxboro Sports Center
Feb. 14, 4:00 PM Boys (12) Greater Lowell / Nashoba Tech Vikings at (0) East Boston Jets Porrazzo Memorial Rink
Feb. 14, 4:00 PM Girls (3) Medway/Ashland Mustangs at (0) Dover-Sherborn/Hopkinton Raiders New England Sports Center
Feb. 14, 3:50 PM Boys (1) St. John's Prep Eagles at (0) St. John's Shrewsbury Pioneers New England Sports Center
Feb. 14, 3:40 PM Boys (2) Catholic Memorial Knights at (1) Xaverian Hawks
Hockey Fights Cancer in Memory of Reo Todesca
Canton Ice House
Feb. 14, 2:40 PM Girls (1) Beverly/Danvers/Ipswich Panthers at (2) Marblehead Magicians Cronin Skating Rink
Feb. 14 Postponed Boys Chelmsford Lions at Dracut/Tyngsboro Middies Tsongas Center
Feb. 14 Postponed Boys Longmeadow Lancers at Greenfield Green Wave Fitzpatrick Skating Rink
Feb. 14, 12:00 PM Boys (0) Malden Catholic Lancers at (3) BC High Eagles Thayer Sports Center
Feb. 13 Postponed Boys Somerville Highlanders at Everett Crimson Tide Allied Veterans Rink
Feb. 13 Postponed Boys Framingham Flyers at Milton Wildcats Ulin Memorial Rink
Feb. 13 Postponed Boys Middleboro Sachems at TBD
SSL Playoffs (3 v 6; 4 v 5)
Rockland Arena
Feb. 13 Postponed Boys Medford Mustangs at Revere/Malden/Matignon Patriots Cronin Skating Rink
Feb. 13 Postponed Girls Milton Wildcats at Framingham Flyers Loring Arena
Feb. 13, 9:00 PM Girls (1) Ursuline Academy Bears at (1) Norwell Clippers Pilgrim Arena
Feb. 13, 7:30 PM Girls (4) Matignon Warriors at (1) Milton Wildcats Ulin Memorial Rink
Feb. 13, 7:30 PM Boys (3) Wakefield Warriors at (4) Melrose Red Raiders Stoneham Arena
Feb. 13, 7:30 PM Boys (0) Brookline Warriors at (5) Weymouth Wildcats Connell Memorial Rink
Feb. 13, 7:30 PM Boys (1) Algonquin Tomahawks at (0) Wachusett Mountaineers NorthStar Ice Sports
Feb. 13, 7:30 PM Boys (0) Gardner/Murdock Wildcats at (5) Lunenburg/Ayer-Shirley Blue Knights Wallace Civic Center
Feb. 13, 7:30 PM Boys (0) Wachusett Mountaineers at (1) Algonquin Tomahawks NorthStar Ice Sports
Feb. 13, 7:30 PM Boys (1) Chicopee Pacers at (3) Ludlow Lions
*
Olympia Center
Feb. 13, 7:20 PM Girls (0) Archbishop Williams Bishops at (10) St. Mary's Lynn Spartans Connery Memorial Arena
Feb. 13, 7:10 PM Boys (6) Medfield Warriors at (6) Ashland Clockers Loring Arena
Feb. 13, 7:00 PM Boys (4) Needham Rockets at (2) Newton North Tigers John A. Ryan Arena
Feb. 13, 7:00 PM Boys (5) Bishop Feehan Shamrocks at (1) Arlington Catholic Cougars Ed Burns Arena
Feb. 13, 7:00 PM Boys (4) Peabody Tanners at (0) Saugus Sachems Kasabuski Arena
Feb. 13 Postponed Boys Taunton Tigers at Attleboro Blue Bombardiers New England Sports Village
Feb. 13, 7:00 PM Girls (3) Newton North/South Tigers at (3) Needham Rockets Babson Skating Center
Feb. 13, 6:50 PM Girls (1) Cohasset/Hanover Skippers at (0) Whitman-Hanson/Silver-Lake Panthers
Girls Patriot Cup - GAME 3
Hobomock Arena
Feb. 13, 6:30 PM Boys (3) South Hadley/Granby Tigers at (3) Greenfield Green Wave Collins-Moylan Skating Arena
Feb. 13 Postponed Boys Lowell Red Raiders at Central Catholic Raiders Lawrence Valley Forum
Feb. 13 Postponed Boys Lincoln-Sudbury Warriors at Acton-Boxboro Colonials
Game time chg on 2-8
Nashoba Valley Olympia
Feb. 13, 6:20 PM Girls (2) Arlington Catholic Cougars at (1) Bishop Fenwick Crusaders
Catholic Central League Cup Quarterfinal
Essex Sports Center
Feb. 13 Postponed Girls Wayland/Weston WarCats at Acton-Boxboro Colonials Nashoba Valley Olympia
Feb. 13, 6:05 PM Girls (5) Falmouth Clippers at (2) Dennis-Yarmouth Dolphins Tony Kent Arena
Feb. 13, 6:00 PM Girls (2) Wellesley Raiders at (3) Natick Red Hawks Chase Arena
Feb. 13, 6:00 PM Girls (1) Central Catholic Raiders at (6) Tewksbury/Methuen Red Rangers Methuen High School Rink
Feb. 13 Postponed Boys Bishop Feehan Shamrocks at Bishop Fenwick Crusaders McVann-O'Keefe Skating Rink
Feb. 13, 6:00 PM Boys (0) Belmont Marauders at (4) Arlington Spy Ponders
Time Change from 7:00
Ed Burns Arena
Feb. 13 Postponed Boys Marblehead Magicians at Gloucester Fishermen
TBD
Dorothy Talbot Rink
Feb. 13, 6:00 PM Boys (1) Greater Lowell / Nashoba Tech Vikings at (3) St. Joseph Prep The Phoenix Chelmsford Forum
Feb. 13, 6:00 PM Boys (3) Andover Golden Warriors at (0) North Andover Scarlet Knights Lawler Arena
Feb. 13, 5:50 PM Boys (6) Reading Rockets at (0) Lexington Minutemen O'Brien Arena
Feb. 13, 5:50 PM Boys (1) Wayland Warriors at (8) Concord-Carlisle Patriots Edge Sports Center
Feb. 13, 5:40 PM Girls (1) Westwood Wolverines at (1) Dover-Sherborn/Hopkinton Raiders New England Sports Center
Feb. 13, 5:40 PM Boys (2) Silver Lake Lakers at (3) Abington Green Wave
SOUTH SHORE LEAGUE PLAYOFFS - RD 1 (#4 v #5)
Rockland Arena
Feb. 13 Postponed Boys Methuen Rangers at Haverhill Hillies Veterans Memorial Ice Rink
Feb. 13, 5:30 PM Boys (0) Nashoba Chieftains at (6) Shrewsbury Colonials NorthStar Ice Sports
Feb. 13, 5:30 PM Boys (2) Natick Red Hawks at (2) Wellesley Raiders Wellesley Sports Center
Feb. 13, 5:10 PM Girls (4) Medford/Malden Mustangs at (2) Masconomet Chieftains Haverhill Valley Forum
Feb. 13, 5:10 PM Boys (3) West Springfield Terriers at (1) Minnechaug Falcons Olympia Center
Feb. 13, 5:00 PM Boys (4) Hanover Hakws at (2) Hingham Harbormen Hobomock Arena
Feb. 13, 5:00 PM Girls (7) Wilmington Wildcats at (3) Stoneham Melrose Spartans Stoneham Arena
Feb. 13, 5:00 PM Boys (3) Hopkinton Hillers at (0) Holliston Panthers Loring Arena
Feb. 13 Postponed Girls Waltham Hawks at Lincoln-Sudbury Warriors
Changed location/
Valley Sports Arena
Feb. 13, 5:00 PM Boys (4) Milton Wildcats at (5) Falmouth Clippers Falmouth Ice Arena
Feb. 13, 5:00 PM Boys (2) Grafton/BVT Indians at (5) Hopedale/Millis Blue Raiders Blackstone Valley Ice Arena
Feb. 13, 5:00 PM Boys (2) Bourne Canalmen at (7) Dighton-Rehoboth/Seekonk Falcons New England Sports Village
Feb. 13, 4:50 PM Girls (5) Canton Bulldogs at (1) King Philip Warriors
Make up game from 2-9
Foxboro Sports Center
Feb. 13, 4:20 PM Boys (2) North Quincy Red Raiders at (3) Duxbury Dragons
PATRIOT CUP ROUND 2
Zapustas Arena
Feb. 13 Postponed Girls Bishop Stang Spartans at Malden Catholic Lancers
makeup tbd
Valley Forum II
Feb. 13, 4:00 PM Boys (1) Mashpee/Monomoy Monarchs at (5) Marthas Vineyard Vineyarders Martha's Vineyard Arena
Feb. 13, 4:00 PM Boys (1) Cardinal Spellman Cardinals at (7) Bishop Stang Spartans Hetland Arena
Feb. 13, 4:00 PM Boys (3) Old Rochester/Fairhaven Bulldogs at (4) Somerset Berkley Raiders
SOUTH COAST CONFERENCE SEMIFINAL
Driscoll Arena
Feb. 13, 4:00 PM Girls (0) Nantucket Whalers at (0) Cape Cod Furies Charles Moore Arena
Feb. 13 Postponed Boys Dedham Marauders at Norwood Mustangs The Skating Club of Boston
Feb. 13, 4:00 PM Boys (4) Nantucket Whalers at (0) Dennis-Yarmouth Dolphins
TIME UPDATED
Tony Kent Arena
Feb. 13, 3:40 PM Girls (1) Shrewsbury Colonials at (0) Longmeadow Lancers
GAME ADDED (SHS)
Olympic Ice Arena
Feb. 13, 3:40 PM Boys (6) Marlboro Panthers at (1) Hudson Hawks New England Sports Center
Feb. 13, 3:30 PM Boys (2) Fitchburg/Monty Tech Red Raiders at (2) Littleton/Bromfield Tigers Wallace Civic Center
Feb. 13, 3:10 PM Boys (2) Newburyport Clippers at (1) North Reading Hornets
*
Kasabuski Arena
Feb. 13, 3:10 PM Boys (0) Marshfield Rams at (2) Scituate Sailors
patriot Cup Round 2
Hobomock Arena
Feb. 13 Postponed Boys Boston Latin Wolf Pack at Cambridge R & L Falcons Simoni Skating Rink
Feb. 13, 3:00 PM Boys (3) Danvers Falcons at (0) Beverly Panthers Larsen Rink
Feb. 13, 3:00 PM Girls (0) Quincy/North Quincy Red Raiders at (4) Duxbury Dragons
Girls Patriot Cup - GAME 5
The Bog
Feb. 13, 2:50 PM Boys (2) Agawam Brownies at (8) Longmeadow Lancers Olympia Center
Feb. 13, 2:35 PM Girls (2) Hingham Harborwomen at (3) Pembroke Titans
Girl's Patriots Cup - GAME 2
Zapustas Arena
Feb. 13, 2:30 PM Boys (3) Westwood Wolverines at (3) Medway Mustangs
*
Pirelli Veterans Arena
Feb. 13, 2:30 PM Boys (3) Noble and Greenough at (5) Thayer Academy Thayer Sports Center
Feb. 13, 2:30 PM Girls (6) Woburn Tanners at (3) Winchester Sachems O'Brien Arena
Feb. 13, 2:30 PM Boys (3) Barnstable Red Raiders at (0) St. John Paul II Lions Kennedy Memorial Skating Rink
Feb. 13, 2:00 PM Girls (1) Winthrop Vikings at (0) Newburyport Clippers Graf Rink
Feb. 13, 1:40 PM Boys (1) St. Bernards Bernardians at (5) Northbridge Rams New England Sports Center
Feb. 13, 1:30 PM Boys (4) Groton Dunstable Crusaders at (1) North Middlesex Patriots Wallace Civic Center
Feb. 13, 1:30 PM Boys (3) Whitman-Hanson Panthers at (4) Plymouth North Eagles
Patriot Cup round 2
Armstrong Arena
Feb. 13, 1:20 PM Girls (0) HPNA Hillies at (3) Andover Golden Warriors Breakaway Ice Center
Feb. 13, 1:00 PM Boys (6) Greater Lowell / Nashoba Tech Vikings at (10) Wareham/Carver Vikings Gallo Arena
Feb. 13, 1:00 PM Boys (4) Leominster Blue Devils at (1) Oakmont/Narragansett Spartans Veterans Arena
Feb. 13, 1:00 PM Girls (4) Arlington Spy Ponders at (1) Belmont Marauders Skip Viglirolo Rink
Feb. 13, 1:00 PM Boys (0) Watertown Raiders at (8) Burlington Red Devils Burlington Ice Palace
Feb. 13 Postponed Girls Marshfield Rams at Plymouth Blue Eagles
Girls Patriot Cup - GAME 4
Zapustas Arena
Feb. 13, 12:40 PM Boys (3) Masconomet Chieftains at (3) Winthrop Vikings Larsen Rink
Feb. 13, 12:30 PM Boys (4) Stoneham Spartans at (1) Wilmington Wildcats Ristuccia Memorial Arena
Feb. 13, 12:25 PM Girls (1) Cambridge R & L /Somerville Falcons at (4) Boston Latin Wolf Pack Murphy Memorial Rink
Feb. 13, 12:00 PM Girls (1) Martha's Vineyard Vineyarders at (6) Barnstable Red Raiders Kennedy Memorial Skating Rink
Feb. 13, 12:00 PM Girls (2) Buckingham Browne and Nichols at (1) Lawrence Academy Grant Rink
Feb. 13, 12:00 PM Girls (2) Lexington Minutemen at (2) Reading Rockets Burbank Ice Arena
Feb. 13, 12:00 PM Boys (1) Bellingham Blackhawks at (2) Norton Lancers Foxboro Sports Center
Feb. 13, 12:00 PM Boys (0) Northeast Golden Knights at (7) Essex Tech Hawks Essex Sports Center
Feb. 13, 12:00 PM Boys (3) Winchester Sachems at (4) Woburn Tanners O'Brien Arena
Feb. 13 Postponed Girls Bishop Feehan Shamrocks at Austin Prep Cougars Stoneham Arena
Feb. 13, 11:00 AM Girls (6) Latin Academy/Fontbonne Dragons at (2) Shawsheen Bedford Rams Janas Memorial Rink
Feb. 13, 11:00 AM Boys (3) North Attleboro Red Rocketeers at (9) Mansfield Hornets Foxboro Sports Center
Feb. 13 Postponed Boys NS Wings Academy U18 at Pope Francis Cardinals Olympia Center
Feb. 12, 8:05 PM Girls (1) Masconomet Chieftains at (2) Marblehead Magicians
GAME ADDED (MHS)
Cronin Skating Rink
Feb. 12 Postponed Girls Mansfield/Oliver Ames/Foxboro Warriors at Bishop Feehan Shamrocks
MOVED FROM 1-17
New England Sports Village
Feb. 12, 8:00 PM Boys (2) Beverly Panthers at (1) Danvers Falcons Dorothy Talbot Rink
Feb. 12, 7:40 PM Boys (5) St. John Paul II Lions at (2) Mashpee/Monomoy Monarchs Tony Kent Arena
Feb. 12, 7:00 PM Girls (1) Norwood Mustangs at (1) Dedham Marauders Canton Ice House
Feb. 12, 6:40 PM Girls (2) Winthrop Vikings at (1) Beverly/Danvers/Ipswich Panthers Larsen Rink
Feb. 12, 6:40 PM Boys (3) Dover-Sherborn/Weston Raiders at (2) Holliston Panthers Loring Arena
Feb. 12, 6:00 PM Boys (1) Waltham Hawks at (1) Newton South Lions
Game changed from 2-13 & time change
John A. Ryan Arena
Feb. 12, 6:00 PM Boys (1) Malden Catholic Lancers at (3) Xaverian Hawks Canton Ice House
Feb. 12, 5:30 PM Boys (0) Durfee Hilltoppers at (1) Dartmouth Indians Hetland Arena
Feb. 12, 5:30 PM Boys (4) North Attleboro Red Rocketeers at (0) Stoughton Brockton Knight Boxers Metropolis Ice Rink
Feb. 12, 5:15 PM Girls (4) Buckingham Browne and Nichols at (1) Lawrence Academy Grant Rink
Feb. 12, 5:10 PM Boys (2) Dracut/Tyngsboro Middies at (5) Chelmsford Lions Chelmsford Forum
Feb. 12, 5:00 PM Boys (2) North Reading Hornets at (3) Triton Vikings Graf Rink
Feb. 12, 5:00 PM Boys (7) Noble and Greenough at (5) Belmont Hill School The Jordan Athletic Center
Feb. 12, 4:30 PM Boys (6) St. Sebastian's at (7) Thayer Academy Thayer Sports Center
Feb. 12, 4:20 PM Boys (2) Catholic Memorial Knights at (2) St. John's Prep Eagles Essex Sports Center
Feb. 12, 4:00 PM Boys (2) Medway Mustangs at (3) Norwood Mustangs The Skating Club of Boston
Feb. 12, 4:00 PM Boys (6) Canton Bulldogs at (0) Oliver Ames Tigers Asiaf Skating Arena
Feb. 12, 4:00 PM Boys (3) Southwick Rams at (4) South Hadley/Granby Tigers Fitzpatrick Skating Rink
Feb. 12, 3:45 PM Girls (1) Medfield/Norton Warriors at (1) Medway/Ashland Mustangs Blackstone Valley Ice Arena
Feb. 12, 3:30 PM Boys (1) Marthas Vineyard Vineyarders at (3) Sandwich Blue Knights Gallo Arena
Feb. 12, 3:30 PM Boys (1) Nauset Warriors at (6) Barnstable Red Raiders Kennedy Memorial Skating Rink
Feb. 12, 3:30 PM Girls (0) Dennis-Yarmouth Dolphins at (2) Cape Cod Furies Charles Moore Arena
Feb. 12, 3:00 PM Boys (1) St. John's Shrewsbury Pioneers at (3) BC High Eagles Canton Ice House
Feb. 12, 2:40 PM Boys (7) Abington Green Wave at (0) East Bridgewater Vikings Bridgewater Ice Arena
Feb. 11, 8:00 PM Girls (4) Wilmington Wildcats at (0) Wakefield Warriors Ristuccia Memorial Arena
Feb. 11, 7:30 PM Boys (2) Stoneham Spartans at (1) Wakefield Warriors Stoneham Arena
Feb. 11, 7:10 PM Boys (2) Latin Academy Dragons at (1) Shawsheen Rams Hallenborg Memorial Pavilion
Feb. 11, 7:10 PM Boys (6) Cardinal Spellman Cardinals at (5) East Bridgewater Vikings Bridgewater Ice Arena
Feb. 11, 7:00 PM Boys (0) Hamilton-Wenham Generals at (4) Triton Vikings Graf Rink
Feb. 11, 6:40 PM Boys (2) Minnechaug Falcons at (2) East Longmeadow Spartans Olympia Center
Feb. 11 Postponed Girls Acton-Boxboro Colonials at Wayland/Weston WarCats Rivers School MacDowell Ice Arena
Feb. 11, 6:00 PM Boys (6) Lowell Red Raiders at (3) Methuen Rangers Methuen High School Rink
Feb. 11, 5:30 PM Boys (2) Franklin Panthers at (2) Canton Bulldogs Canton Ice House
Feb. 11, 5:20 PM Boys (3) Norwell Clippers at (3) Abington Green Wave Rockland Arena
Feb. 11, 4:30 PM Boys (2) St. Mary's Lynn Spartans at (2) Arlington Catholic Cougars Ed Burns Arena
Feb. 11, 4:30 PM Boys (1) Dracut/Tyngsboro Middies at (3) Chelmsford Lions Chelmsford Forum
Feb. 11, 4:30 PM Girls (4) Winchester Sachems at (0) Lexington Minutemen O'Brien Arena
Feb. 11, 4:00 PM Boys (2) Ludlow Lions at (7) Chicopee Comp Colts Fitzpatrick Rink
Feb. 11, 4:00 PM Girls (1) Medfield/Norton Warriors at (4) Westwood Wolverines Canton Ice House
Feb. 11, 3:30 PM Girls (0) Nantucket Whalers at (5) Sandwich Lady Knights Gallo Arena
Feb. 11, 3:00 PM Boys (1) Saugus Sachems at (4) Winthrop Vikings Larsen Rink
Feb. 11, 3:00 PM Boys (3) St. Joseph Prep The Phoenix at (1) Essex Tech Hawks Essex Sports Center
Feb. 11, 2:30 PM Boys (10) Greater Lowell / Nashoba Tech Vikings at (0) East Boston Jets Porrazzo Memorial Rink
Feb. 10 Postponed Boys Somerville Highlanders at Medford Mustangs LoConte Rink
Feb. 10 Postponed Boys Milton Wildcats at Framingham Flyers Loring Arena
Feb. 10, 11:59 PM Girls (2) Cambridge R & L /Somerville Falcons at (5) Boston Latin Wolf Pack Simoni Skating Rink
Feb. 10, 9:00 PM Girls (1) Brookline Warriors at (5) Wellesley Raiders Wellesley Sports Center
Feb. 10, 8:15 PM Boys (3) Triton Vikings at (1) Lynnfield Pioneers McVann-O'Keefe Skating Rink
Feb. 10, 8:10 PM Boys (6) St. Joseph Prep The Phoenix at (1) Greater Lowell / Nashoba Tech Vikings Chelmsford Forum
Feb. 10, 8:00 PM Boys (4) Braintree Wamps at (3) Walpole Rodman Arena
Feb. 10, 8:00 PM Girls (4) Braintree Wamps at (2) Walpole Rodman Arena
Feb. 10, 8:00 PM Boys (5) Canton Bulldogs at (1) Foxboro Warriors Foxboro Sports Center
Feb. 10 Postponed Girls Watertown Raiders at Wilmington Wildcats Ristuccia Memorial Arena
Feb. 10, 7:50 PM Boys (4) Whitman-Hanson Panthers at (3) Pembroke Titans
Patriot Cup Round 1
Hobomock Arena
Feb. 10, 7:40 PM Boys (2) Xaverian Hawks at (1) St. John's Shrewsbury Pioneers New England Sports Center
Feb. 10, 7:30 PM Boys (6) Shrewsbury Colonials at (3) Wachusett Mountaineers NorthStar Ice Sports
Feb. 10, 7:30 PM Boys (2) North Andover Scarlet Knights at (1) Andover Golden Warriors Haverhill Valley Forum
Feb. 10, 7:30 PM Boys (4) Sandwich Blue Knights at (3) Barnstable Red Raiders
Time changed
Kennedy Memorial Skating Rink
Feb. 10, 7:30 PM Boys (3) Somerset Berkley Raiders at (3) Dighton-Rehoboth/Seekonk Falcons New England Sports Village
Feb. 10, 7:30 PM Boys (3) Old Rochester/Fairhaven Bulldogs at (3) Wareham/Carver Vikings Gallo Arena
Feb. 10, 7:30 PM Girls (1) St. Joseph Prep/Mount Alvernia The Phoenix at (6) Matignon Warriors Stoneham Arena
Feb. 10, 7:30 PM Girls (0) Pope Francis Cardinals at (5) Shrewsbury Colonials
GAME ADDED (SHS)
NorthStar Ice Sports
Feb. 10, 7:30 PM Boys (5) Duxbury Dragons at (1) Plymouth South Panthers
PATRIOT CUP ( 1st Round )
Armstrong Arena
Feb. 10, 7:30 PM Girls (0) Arlington Catholic Cougars at (3) Austin Prep Cougars Breakaway Ice Center
Feb. 10, 7:30 PM Boys (1) South Hadley/Granby Tigers at (4) Chicopee Pacers Smead Arena at Blunt Park
Feb. 10 Postponed Boys Pope Francis Cardinals at Austin Prep Cougars Breakaway Ice Center
Feb. 10, 7:20 PM Boys (2) Bishop Feehan Shamrocks at (2) Bridgewater-Raynham Trojans Bridgewater Ice Arena
Feb. 10, 7:15 PM Girls (2) Wayland/Weston WarCats at (2) Waltham Hawks Veterans Memorial Rink
Feb. 10, 7:10 PM Girls (0) Dover-Sherborn/Hopkinton Raiders at (5) Dedham Marauders Canton Ice House
Feb. 10, 7:00 PM Boys (2) Lexington Minutemen at (4) Winchester Sachems O'Brien Arena
Feb. 10, 7:00 PM Boys (2) Newton South Lions at (5) Waltham Hawks Veterans Memorial Rink
Feb. 10 Postponed Boys Dedham Marauders at Medway Mustangs Pirelli Veterans Arena
Feb. 10, 7:00 PM Boys (2) St. John Paul II Lions at (4) Dennis-Yarmouth Dolphins Tony Kent Arena
Feb. 10, 7:00 PM Girls (3) Scituate Sailors at (4) Marshfield Rams
Girls Patriot Cup - GAME 1
Zapustas Arena
Feb. 10, 7:00 PM Boys (9) Greenfield Green Wave at (2) Southwick Rams Amelia Park Rink
Feb. 10, 7:00 PM Boys (0) St. John's Prep Eagles at (3) Catholic Memorial Knights Warrior Ice Arena
Feb. 10, 7:00 PM Girls (3) Medford/Malden Mustangs at (0) Marblehead Magicians LoConte Rink
Feb. 10, 7:00 PM Girls (0) Beverly/Danvers/Ipswich Panthers at (1) Newburyport (W) Graf Rink
Feb. 10, 7:00 PM Boys (2) Hopkinton Hillers at (0) Holliston Panthers Loring Arena
Feb. 10, 7:00 PM Boys (5) Tewksbury Redmen at (2) Billerica Indians Hallenborg Memorial Pavilion
Feb. 10 Postponed Girls Framingham Flyers at Milton Wildcats Ulin Memorial Rink
Feb. 10, 7:00 PM Boys (5) Essex Tech Hawks at (1) Northeast Golden Knights Allied Veterans Rink
Feb. 10 Postponed Boys Bishop Fenwick Crusaders at Archbishop Williams Bishops Canton Sportsplex
Feb. 10, 7:00 PM Boys (2) Newton North Tigers at (2) Needham Rockets Babson Skating Center
Feb. 10, 7:00 PM Girls (2) Needham Rockets at (0) Newton North/South Tigers John A. Ryan Arena
Feb. 10, 7:00 PM Girls (0) Beverly/Danvers/Ipswich Panthers at (1) Newburyport Clippers Graf Rink
Feb. 10, 6:50 PM Boys (3) Natick Red Hawks at (0) Weymouth Wildcats Connell Memorial Rink
Feb. 10, 6:30 PM Boys (11) Marblehead Magicians at (0) Saugus Sachems Kasabuski Arena
Feb. 10, 6:30 PM Boys (1) Westboro Rangers at (3) Marlboro Panthers Navin Arena
Feb. 10, 6:20 PM Boys (2) Wellesley Raiders at (2) Brookline Warriors Walter Brown Arena
Feb. 10, 6:10 PM Girls (3) Peabody/Lynnfield/North Reading Tanners at (2) Winthrop Vikings Larsen Rink
Feb. 10, 6:10 PM Boys (2) North Quincy Red Raiders at (1) Silver Lake Lakers
Patriot Cup Round 1
Hobomock Arena
Feb. 10, 6:00 PM Boys (3) Dartmouth Indians at (3) Bishop Stang Spartans Hetland Arena
Feb. 10, 6:00 PM Boys (0) Reading Rockets at (3) Arlington Spy Ponders Ed Burns Arena
Feb. 10, 6:00 PM Girls (5) Arlington Spy Ponders at (1) Reading Rockets Burbank Ice Arena
Feb. 10 Postponed Boys Attleboro Blue Bombardiers at Taunton Tigers Aleixo Arena
Feb. 10, 6:00 PM Girls (2) Falmouth Clippers at (1) Sandwich Lady Knights Gallo Arena
Feb. 10, 6:00 PM Boys (5) Falmouth Clippers at (0) Nauset Warriors Charles Moore Arena
Feb. 10 Postponed Boys Sandwich Blue Knights at Barnstable Red Raiders Kennedy Memorial Skating Rink
Feb. 10, 6:00 PM Girls (2) Bishop Fenwick Crusaders at (3) St. Mary's Lynn Spartans Connery Memorial Arena
Feb. 10, 5:40 PM Boys (2) St. Bernards Bernardians at (4) Northbridge Rams New England Sports Center
Feb. 10, 5:35 PM Boys (2) Danvers Falcons at (4) Masconomet Chieftains Haverhill Valley Forum
Feb. 10, 5:30 PM Boys (2) Gardner/Murdock Wildcats at (4) North Middlesex Patriots Wallace Civic Center
Feb. 10, 5:30 PM Boys (2) Oakmont/Narragansett Spartans at (6) Fitchburg/Monty Tech Red Raiders
MAKE up date TBA
Wallace Civic Center
Feb. 10, 5:30 PM Boys (1) Quincy Presidents at (3) Plymouth North Eagles
Patriot Cup Round 1
Armstrong Arena
Feb. 10, 5:30 PM Boys (2) Ashland Clockers at (9) Medfield Warriors Pirelli Veterans Arena
Feb. 10, 5:30 PM Boys (1) Wilmington Wildcats at (1) Watertown Raiders John A. Ryan Arena
Feb. 10, 5:30 PM Girls (2) Martha's Vineyard Vineyarders at (2) Cape Cod Furies Charles Moore Arena
Feb. 10, 5:15 PM Boys (2) Swampscott Big Blue at (4) Peabody Tanners McVann-O'Keefe Skating Rink
Feb. 10, 5:00 PM Girls (3) Bishop Stang Spartans at (3) Bishop Feehan Shamrocks New England Sports Village
Feb. 10, 5:00 PM Boys (0) BC High Eagles at (1) Malden Catholic Lancers
GAME TIME CHANGED FROM 6:40
Valley Forum II
Feb. 10, 5:00 PM Boys (6) Fitchburg/Monty Tech Red Raiders at (2) Oakmont/Narragansett Spartans Veterans Arena
Feb. 10, 5:00 PM Girls (1) HPNA Hillies at (4) Billerica/Chelmsford Indians Hallenborg Memorial Pavilion
Feb. 10 Postponed Girls Lincoln-Sudbury Warriors at Waltham Hawks Veterans Memorial Rink
Feb. 10, 5:00 PM Girls (0) Malden Catholic Lancers at (4) Archbishop Williams Bishops Canton Sportsplex
Feb. 10, 4:30 PM Boys (3) Methuen Rangers at (1) Lowell Red Raiders Janas Memorial Rink
Feb. 10, 4:30 PM Girls (1) Andover Golden Warriors at (3) Tewksbury/Methuen Red Rangers Methuen High School Rink
Feb. 10, 4:30 PM Boys (5) Groton Dunstable Crusaders at (0) Leominster Blue Devils Wallace Civic Center
Feb. 10, 4:30 PM Girls (1) Belmont Marauders at (5) Woburn Tanners O'Brien Arena
Feb. 10 Postponed Boys Rockport/Manchester Essex Vikings at Pentucket Sachems
New game added
Veterans Memorial Ice Rink
Feb. 10 Postponed Boys Rockland Bulldogs at East Bridgewater Vikings Bridgewater Ice Arena
Feb. 10, 4:05 PM Boys (2) Concord-Carlisle Patriots at (2) Bedford Bucs
Concord-Carlisle wins in OT (3-2)
Edge Sports Center
Feb. 10, 4:00 PM Boys (1) Woburn Tanners at (3) Belmont Marauders Skip Viglirolo Rink
Feb. 10, 4:00 PM Girls (2) Walpole at (4) Braintree Wamps Zapustas Arena
Feb. 10, 4:00 PM Boys (2) Cambridge R & L Falcons at (5) Boston Latin Wolf Pack Murphy Memorial Rink
Feb. 10, 4:00 PM Girls (4) Masconomet Chieftains at (6) Gloucester Fishermen Dorothy Talbot Rink
Feb. 10, 4:00 PM Girls (4) King Philip Warriors at (2) Canton Bulldogs Canton Ice House
Feb. 10, 4:00 PM Girls (3) Westwood Wolverines at (0) Norwood Mustangs The Skating Club of Boston
Feb. 10, 3:40 PM Girls (6) Notre Dame Academy (Hingham) Cougars at (0) Norwell Clippers The Bog
Feb. 10, 3:40 PM Boys (7) Algonquin Tomahawks at (3) Hudson Hawks New England Sports Center
Feb. 10, 3:00 PM Girls (1) Dennis-Yarmouth Dolphins at (3) Barnstable Red Raiders Kennedy Memorial Skating Rink
Feb. 10, 2:00 PM Boys (14) Bourne Canalmen at (4) Greater New Bedford Vo-Tech Bears Hetland Arena
Feb. 10, 12:00 PM Boys (3) Walpole at (4) Braintree Wamps Zapustas Arena
Feb. 9, 8:40 PM Boys (2) Longmeadow Lancers at (3) Minnechaug Falcons Olympia Center
Feb. 9 Postponed Girls Matignon Warriors at St. Mary's Lynn Spartans Connery Memorial Arena
Feb. 9 Postponed Girls Shawsheen Bedford Rams at Arlington Catholic Cougars Ed Burns Arena
Feb. 9 Postponed Girls Arlington Catholic Cougars at Austin Prep Cougars Stoneham Arena
Feb. 9 Postponed Girls Sandwich Lady Knights at Cape Cod Furies Gallo Arena
Feb. 9, 3:50 PM Girls (4) Nantucket Whalers at (9) Falmouth Clippers Falmouth Ice Arena
Feb. 9 Postponed Boys West Springfield Terriers at Westfield Bombers Amelia Park Rink
Feb. 9 Postponed Boys Scituate Sailors at Hanover Hakws Hobomock Arena
Feb. 9 Postponed Boys Westfield Bombers at Minnechaug Falcons
makeup tbd
Olympia Center
Feb. 9 Postponed Boys West Springfield Terriers at Westfield Bombers Amelia Park Rink
Feb. 8 Postponed Boys Norwell Clippers at Dartmouth Indians Hetland Arena
Feb. 8, 10:00 PM Boys (0) Grafton/BVT Indians at (6) Hopedale/Millis Blue Raiders Blackstone Valley Ice Arena
Feb. 8, 10:00 PM Girls (2) St. Mary's Lynn Spartans at (2) Notre Dame Academy (Hingham) Cougars Rockland Arena
Feb. 8, 9:00 PM Boys (6) North Reading Hornets at (0) Hamilton-Wenham Generals Dorothy Talbot Rink
Feb. 8, 9:00 PM Girls (3) Marshfield Rams at (2) Plymouth Blue Eagles Armstrong Arena
Feb. 8, 8:10 PM Girls (3) Dedham Marauders at (0) Dover-Sherborn/Hopkinton Raiders New England Sports Center
Feb. 8, 8:00 PM Girls (3) Andover Golden Warriors at (4) Billerica/Chelmsford Indians
SNOWSTORM. PPD FROM 2/1/2021
Chelmsford Forum
Feb. 8, 8:00 PM Girls (0) Braintree Wamps at (1) Walpole Rodman Arena
Feb. 8, 8:00 PM Girls (1) East/West Bridgewater Vikings at (6) Whitman-Hanson/Silver-Lake Panthers Rockland Arena
Feb. 8, 8:00 PM Boys (5) Waltham Hawks at (0) Newton South Lions John A. Ryan Arena
Feb. 8, 8:00 PM Boys (1) Walpole at (3) Braintree Wamps Zapustas Arena
Feb. 8 Postponed Boys Arlington Catholic Cougars at Austin Prep Cougars
GAME ADDED (Austin Prep)
Breakaway Ice Center
Feb. 8, 8:00 PM Boys (3) Medfield Warriors at (3) Medway Mustangs Blackstone Valley Ice Arena
Feb. 8, 7:30 PM Boys (8) Ludlow Lions at (2) Chicopee Pacers Smead Arena at Blunt Park
Feb. 8, 7:30 PM Boys (0) Attleboro Blue Bombardiers at (4) Mansfield Hornets Foxboro Sports Center
Feb. 8, 7:30 PM Girls (0) Scituate Sailors at (3) Cohasset/Hanover Skippers Zapustas Arena
Feb. 8, 7:10 PM Girls (3) Archbishop Williams Bishops at (0) Malden Catholic Lancers Valley Forum II
Feb. 8, 7:00 PM Girls (4) Newburyport Clippers at (0) Medford/Malden Mustangs LoConte Rink
Feb. 8, 7:00 PM Boys (3) Masconomet Chieftains at (0) Danvers Falcons Dorothy Talbot Rink
Feb. 8, 7:00 PM Boys (0) Swampscott Big Blue at (7) Marblehead Magicians Connery Memorial Arena
Feb. 8, 7:00 PM Boys (3) Triton Vikings at (1) Newburyport Clippers
make up tbd
Graf Rink
Feb. 8 Postponed Boys (3) Plymouth North Eagles at (1) North Quincy Red Raiders Quincy Youth Arena
Feb. 8, 6:30 PM Girls (8) Boston Latin Wolf Pack at (1) Stoughton Black Knights Canton Ice House
Feb. 8, 6:30 PM Boys (1) Littleton/Bromfield Tigers at (5) Groton Dunstable Crusaders Wallace Civic Center
Feb. 8 Postponed Boys Norwell Clippers at Dartmouth Indians Hetland Arena
Feb. 8 Postponed Boys Middleboro Sachems at Dartmouth Indians Hetland Arena
Feb. 8, 6:10 PM Boys (4) Whitman-Hanson Panthers at (2) Silver Lake Lakers
Snowstorm
Hobomock Arena
Feb. 8, 6:10 PM Girls (2) Pope Francis Cardinals at (4) Shrewsbury Colonials NorthStar Ice Sports
Feb. 8, 6:00 PM Girls (5) Winthrop Vikings at (1) Marblehead Magicians
GAME MOVED FROM 1-31
Cronin Skating Rink
Feb. 8, 5:40 PM Boys (4) Norton Lancers at (2) Dover-Sherborn/Weston Raiders Chase Arena
Feb. 8, 5:00 PM Boys (6) Northbridge Rams at (2) St. Bernards Bernardians Veterans Arena
Feb. 8, 5:00 PM Boys (5) Bishop Stang Spartans at (1) Nantucket Whalers Nantucket Ice Skating Rink
Feb. 8, 5:00 PM Boys (0) St. John's Shrewsbury Pioneers at (1) Xaverian Hawks
Make up game from 2/7
Canton Ice House
Feb. 8, 4:20 PM Boys (7) Marthas Vineyard Vineyarders at (1) Dennis-Yarmouth Dolphins Tony Kent Arena
Feb. 8, 4:00 PM Girls (3) Beverly/Danvers/Ipswich Panthers at (2) Gloucester Fishermen Dorothy Talbot Rink
Feb. 8, 4:00 PM Girls (0) Medway/Ashland Mustangs at (1) Norwood Mustangs The Skating Club of Boston
Feb. 8, 4:00 PM Girls (2) Gloucester Fishermen at (3) Beverly/Danvers/Ipswich Panthers Dorothy Talbot Rink
Feb. 8, 4:00 PM Boys (2) Taunton Tigers at (9) King Philip Warriors Foxboro Sports Center
Feb. 8, 4:00 PM Boys (0) Stoughton Brockton Knight Boxers at (7) Canton Bulldogs
Date updated & Rink from 1-8-21
Metropolis Ice Rink
Feb. 8, 3:40 PM Boys (8) Nashoba Chieftains at (0) Hudson Hawks New England Sports Center
Feb. 8, 3:30 PM Boys (2) BC High Eagles at (4) St. John's Prep Eagles Essex Sports Center
Feb. 8, 3:00 PM Boys (4) St. Mary's Lynn Spartans at (6) Archbishop Williams Bishops Canton Sportsplex
Feb. 8, 3:00 PM Boys (7) Foxboro Warriors at (1) Oliver Ames Tigers Foxboro Sports Center
Feb. 8, 3:00 PM Boys (1) Wachusett Mountaineers at (4) Marlboro Panthers Navin Arena
Feb. 8, 3:00 PM Boys (1) Greater New Bedford Vo-Tech Bears at (10) Bourne Canalmen
Game chawed from 1-3 to 2-8
Gallo Arena
Feb. 8, 3:00 PM Girls (0) Medway/Ashland Mustangs at (1) Norwood Mustangs The Skating Club of Boston
Feb. 8, 2:30 PM Girls (1) ORRBMW Canalwomen at (3) Bishop Stang Spartans Hetland Arena
Gormley Fundraiser Nolan Insurance Gormley Fundraiser