MIAA Massachusetts High School Hockey

Week of February 25, 2019 View Tournaments

Date & Time Division Home Away Venue
Mar. 3, 7:15 PM Boys (1) Norwell Clippers (2) Coyle & Cassidy Warriors Gallo Arena
Mar. 3, 7:00 PM Boys (3) Andover Golden Warriors (2) Burlington Red Devils Chelmsford Forum
Mar. 3, 7:00 PM Boys (3) Winchester Sachems (2) Bishop Fenwick Crusaders Stoneham Arena
Mar. 3, 6:15 PM Girls (1) Bishop Stang Spartans (5) Algonquin/Hudson Tomahawks Canton Ice House
Mar. 3, 6:15 PM Boys (3) Hingham Harbormen (0) Austin Prep Cougars Tsongas Center
Mar. 3, 5:00 PM Girls (3) Franklin Panthers (0) Woburn Tanners John A. Ryan Arena
Mar. 3, 5:00 PM Boys (0) Hanover Indians (2) Ashland Clockers Gallo Arena
Mar. 3, 5:00 PM Boys (2) St. Mary's Lynn Spartans (3) St. John's Prep Eagles Chelmsford Forum
Mar. 3, 5:00 PM Boys (1) Melrose Red Raiders (2) Billerica Indians Stoneham Arena
Mar. 3, 4:15 PM Boys (4) Arlington Spy Ponders (3) Framingham Flyers Tsongas Center
Mar. 3, 4:15 PM Girls (3) Braintree Wamps (2) Boston Latin Wolf Pack Canton Ice House
Mar. 3, 3:00 PM Girls (2) Duxbury Dragons (3) Shrewsbury Colonials John A. Ryan Arena
Mar. 3, 2:45 PM Boys (0) North Quincy Red Raiders (3) Hopkinton Hillers Gallo Arena
Mar. 3, 2:15 PM Girls (2) Walpole Rebels (1) Winchester Sachems Canton Ice House
Mar. 3, 2:00 PM Boys (6) Pope Francis Cardinals (2) Xaverian Hawks Tsongas Center
Mar. 3, 12:30 PM Boys (2) Bourne Canalmen (1) Dartmouth Indians Gallo Arena
Mar. 3, 12:00 PM Boys (4) BC High Eagles (2) Marshfield Rams Tsongas Center
Mar. 2, 8:00 PM Boys (6) Grafton/BVT Indians (1) Assabet Aztecs Buffone Arena
Mar. 2, 8:00 PM Boys (2) Braintree Wamps (4) Barnstable Red Raiders Gallo Arena
Mar. 2, 8:00 PM Boys (3) Canton Bulldogs (0) Oliver Ames Tigers Canton Ice House
Mar. 2, 7:30 PM Girls (3) Notre Dame Academy (Hingham) Cougars (2) Dedham Marauders Canton Ice House
Mar. 2, 7:10 PM Boys (2) Algonquin Tomahawks (3) Auburn/Millbury Rockets NorthStar Youth Forum
Mar. 2, 7:00 PM Girls (5) Austin Prep Cougars (0) Hingham Harborwomen John A. Ryan Arena
Mar. 2, 7:00 PM Boys (2) Amherst-Pelham Hurricanes (6) Easthampton Eagles Olympia Center
Mar. 2, 7:00 PM Boys (2) North Attleboro Red Rocketeers (3) Norwood Mustangs Pirelli Veterans Arena
Mar. 2, 6:30 PM Boys (3) Dracut/Tyngsboro Middies (2) Watertown Raiders Chelmsford Forum
Mar. 2, 5:45 PM Boys (2) Duxbury Dragons (0) Wellesley Raiders Canton Ice House
Mar. 2, 5:45 PM Boys (0) Southeastern/West Bridgewater Hawks (4) Medfield Warriors Gallo Arena
Mar. 2, 5:30 PM Girls (6) Westwood Wolverines (1) Natick Red Hawks Canton Ice House
Mar. 2, 5:00 PM Girls (3) Andover Golden Warriors (2) Needham Rockets John A. Ryan Arena
Mar. 2, 4:45 PM Boys (0) Westboro Rangers (3) Groton Dunstable Crusaders NorthStar Youth Forum
Mar. 2, 4:30 PM Boys (8) Lowell Red Raiders (1) Hamilton-Wenham Generals Chelmsford Forum
Mar. 2, 4:30 PM Boys (2) Needham Rockets (6) Catholic Memorial Knights Pirelli Veterans Arena
Mar. 2, 3:30 PM Boys (2) Mansfield Hornets (3) Franklin Panthers Gallo Arena
Mar. 2, 3:30 PM Girls (1) Norwell Clippers (0) Bishop Fenwick Crusaders Canton Ice House
Mar. 2, 3:15 PM Boys (2) Westwood Wolverines (1) Bishop Feehan Shamrocks Canton Ice House
Mar. 2, 3:00 PM Boys (5) Newton South Lions (3) Bedford Bucs O'Brien Arena
Mar. 2, 2:45 PM Girls (6) Longmeadow Lancers (1) Masconomet Chieftains John A. Ryan Arena
Mar. 2, 1:30 PM Girls (4) Dennis-Yarmouth Dolphins (5) Falmouth Clippers Gallo Arena
Mar. 2, 1:00 PM Boys (5) Lynn Jets (3) Shawsheen Rams O'Brien Arena
Mar. 2, 1:00 PM Boys (2) Greenfield Green Wave (4) Belchertown Orioles Olympia Center
Mar. 2, 12:45 PM Girls (6) Tewksbury/Methuen Red Rangers (2) Westford Academy Grey Ghosts John A. Ryan Arena
Mar. 1, 8:00 PM Boys (3) Bourne Canalmen (0) Foxboro Warriors Gallo Arena
Mar. 1, 8:00 PM Boys (1) Masconomet Chieftains (5) Triton Vikings Stoneham Arena
Mar. 1, 7:00 PM Boys (3) Boston Latin Wolf Pack (1) Stoneham Spartans Chelmsford Forum
Mar. 1, 6:30 PM Boys (8) North Quincy Red Raiders (2) Rockland Bulldogs Canton Ice House
Mar. 1, 6:00 PM Boys (5) Greater New Bedford Vo-Tech Bears (10) Dartmouth Indians Canton Ice House
Mar. 1, 6:00 PM Boys (6) Norwell Clippers (0) St. John Paul II Lions Gallo Arena
Mar. 1, 6:00 PM Boys (3) Danvers Falcons (0) Marblehead Magicians Stoneham Arena
Mar. 1, 5:00 PM Boys (1) Lincoln-Sudbury Warriors (2) Tewksbury Redmen Chelmsford Forum
Mar. 1, 4:00 PM Boys (4) Hanover Indians (2) Nantucket Whalers Gallo Arena
Feb. 28 (Time TBA) Boys (5) Shawsheen Rams (3) Swampscott Big Blue Chelmsford Forum
Feb. 28, 8:00 PM Boys (4) Minnechaug Falcons (5) Westfield Bombers Olympia Center
Feb. 28, 8:00 PM Boys (0) Upper Cape Tech Rams (9) Coyle & Cassidy Warriors Gallo Arena
Feb. 28, 8:00 PM Boys (0) Westford Academy Grey Ghosts (7) St. John's Prep Eagles O'Brien Arena
Feb. 28, 7:45 PM Girls (1) Reading Rockets (4) Needham Rockets Burbank Ice Arena
Feb. 28, 7:00 PM Boys (2) Dracut/Tyngsboro Middies (0) Northeast Golden Knights Chelmsford Forum
Feb. 28, 7:00 PM Boys (1) Wayland Warriors (4) Watertown Raiders John A. Ryan Arena
Feb. 28, 7:00 PM Boys (1) Catholic Memorial Knights (0) Archbishop Williams Bishops Loring Arena
Feb. 28, 6:00 PM Boys (0) Bishop Stang Spartans (4) Hopkinton Hillers Canton Ice House
Feb. 28, 6:00 PM Boys (6) Hamilton-Wenham Generals (1) Latin Academy Dragons Stoneham Arena
Feb. 28, 6:00 PM Boys (4) Burlington Red Devils (1) Newburyport Clippers O'Brien Arena
Feb. 28, 6:00 PM Boys (6) Longmeadow Lancers (1) East Longmeadow Spartans Olympia Center
Feb. 28, 5:00 PM Boys (4) Billerica Indians (2) Chelmsford Lions Chelmsford Forum
Feb. 28, 4:00 PM Boys (0) Marthas Vineyard Vineyarders (4) Ashland Clockers Gallo Arena
Feb. 27, 8:30 PM Boys (1) South Hadley/Holyoke Tigers (5) Easthampton Eagles Olympia Center
Feb. 27, 8:10 PM Boys (3) Northbridge Rams (1) Littleton/Bromfield Tigers New England Sports Center
Feb. 27, 8:00 PM Girls (3) Lincoln-Sudbury Warriors (4) Westford Academy Grey Ghosts Valley Sports Arena
Feb. 27 (Time TBA) Boys (0) Reading Rockets (2) Bishop Fenwick Crusaders Stoneham Arena
Feb. 27, 8:00 PM Boys (3) Essex Tech Hawks (4) Bedford Bucs O'Brien Arena
Feb. 27, 7:45 PM Girls (5) Dedham Marauders (1) Concord-Carlisle Patriots Noble & Greenough School
Feb. 27, 7:45 PM Boys (0) Falmouth Clippers (1) Franklin Panthers Gallo Arena
Feb. 27, 7:30 PM Boys (6) Canton Bulldogs (0) Medway Mustangs Canton Ice House
Feb. 27, 7:15 PM Boys (3) Norwood Mustangs (2) Scituate Sailors Canton Ice House
Feb. 27, 7:00 PM Boys (7) Andover Golden Warriors (0) Medford Mustangs John A. Ryan Arena
Feb. 27, 6:40 PM Girls (5) Pembroke Titans (0) Cambridge/Somerville Falcons Hobomock Arena
Feb. 27, 6:30 PM Girls (4) Shrewsbury Colonials (0) BMWORR Canalwomen NorthStar Youth Forum
Feb. 27, 6:30 PM Girls (3) Braintree Wamps (2) Barnstable Red Raiders Zapustas Arena
Feb. 27, 6:30 PM Girls (6) Falmouth Clippers (3) Scituate Sailors Falmouth Ice Arena
Feb. 27, 6:30 PM Boys (5) Lunenburg/Ayer-Shirley Blue Knights (4) Hopedale/Millis Blue Raiders Wallace Civic Center, Landry Arena
Feb. 27, 6:10 PM Girls (7) Algonquin/Hudson Tomahawks (1) Ursuline Academy Bears New England Sports Center
Feb. 27, 6:00 PM Girls (0) Arlington Spy Ponders (3) Woburn Tanners Ed Burns Arena
Feb. 27, 6:00 PM Girls (4) Winchester Sachems (1) Archbishop Williams Bishops O'Brien Arena
Feb. 27, 6:00 PM Girls (1) Melrose Red Raiders (5) Masconomet Chieftains Flynn Memorial Rink
Feb. 27, 6:00 PM Boys (5) Masconomet Chieftains (2) Wilmington Wildcats O'Brien Arena
Feb. 27, 6:00 PM Girls (9) St. Mary's Lynn Spartans (1) Mansfield/Oliver Ames/Foxboro Warriors Connery Memorial Arena
Feb. 27, 5:30 PM Boys (0) Walpole Rebels (3) Wellesley Raiders Canton Ice House
Feb. 27, 5:30 PM Boys (3) Plymouth North Eagles (4) Oliver Ames Tigers Gallo Arena
Feb. 27, 5:15 PM Boys (4) Nantucket Whalers (1) Attleboro Blue Bombardiers Nantucket Ice Skating Rink
Feb. 27, 5:15 PM Girls (2) Peabody/Lynnfield Tanners (0) Winthrop Vikings McVann-O'Keefe Skating Rink
Feb. 27, 5:00 PM Boys (4) Southeastern/West Bridgewater Hawks (3) Sandwich Blue Knights Canton Ice House
Feb. 27, 5:00 PM Girls (6) Hingham Harborwomen (1) St. Peter Marian Guardians Pilgrim Arena
Feb. 27, 4:00 PM Girls (3) Longmeadow Lancers (0) Brookline Warriors Olympia Center
Feb. 26, 8:00 PM Boys (5) Marblehead Magicians (2) Pentucket Sachems Stoneham Arena
Feb. 26, 8:00 PM Boys (3) Belchertown Orioles (2) Chicopee Pacers Olympia Center
Feb. 26, 8:00 PM Boys (2) Winthrop Vikings (6) Stoneham Spartans O'Brien Arena
Feb. 26, 7:45 PM Boys (2) Wareham/Carver Vikings (4) Bishop Feehan Shamrocks Gallo Arena
Feb. 26, 7:30 PM Boys (4) Boston Latin Wolf Pack (1) Somerville Highlanders John A. Ryan Arena
Feb. 26, 7:00 PM Boys (2) Tewksbury Redmen (1) Lynnfield Pioneers Chelmsford Forum
Feb. 26, 6:40 PM Boys (3) Rockland Bulldogs (2) Middleboro/Hull Pirates Rockland Arena
Feb. 26, 6:30 PM Boys (5) Westwood Wolverines (1) Whitman-Hanson Panthers Canton Ice House
Feb. 26, 6:10 PM Girls (3) Bishop Fenwick Crusaders (2) Cohasset/Hanover Skippers McVann-O'Keefe Skating Rink
Feb. 26, 6:00 PM Boys (5) Gloucester Fishermen (6) Danvers Falcons Stoneham Arena
Feb. 26, 6:00 PM Boys (5) Greenfield Green Wave (2) Drury Blue Devils Olympia Center
Feb. 26, 6:00 PM Boys (1) Lincoln-Sudbury Warriors (0) Lowell Catholic Crusaders O'Brien Arena
Feb. 26, 6:00 PM Boys (0) Quincy Presidents (2) North Attleboro Red Rocketeers Canton Ice House
Feb. 26, 5:30 PM Boys (3) Medfield Warriors (0) Nauset Warriors Gallo Arena
Feb. 26, 5:00 PM Boys (5) Triton Vikings (1) North Andover Scarlet Knights Chelmsford Forum
Feb. 26, 4:00 PM Girls (3) Boston Latin Wolf Pack (0) Waltham Hawks Murphy Memorial Rink
Feb. 26, 4:00 PM Girls (6) Matignon Warriors (0) Central Catholic Raiders Emmons Horrigan O'Neill Rink
Feb. 25, 7:30 PM Boys (1) Diman Bengals (5) St. John Paul II Lions Driscoll Arena
Feb. 25, 7:15 PM Boys (0) Dedham Marauders (1) Medway Mustangs Noble & Greenough School
Feb. 25, 7:00 PM Boys (8) Sandwich Blue Knights (6) Brookline Warriors Gallo Arena
Feb. 25, 7:00 PM Boys (3) St. Mary's Lynn Spartans (5) Marshfield Rams Chelmsford Forum
Feb. 25, 6:30 PM Boys (5) Dartmouth Indians (4) Silver Lake Lakers Hetland Arena
Feb. 25, 6:00 PM Girls (1) Stoneham Spartans (3) Natick Red Hawks Stoneham Arena
Feb. 25, 5:00 PM Girls (3) Canton Bulldogs (1) Norwood Mustangs Canton Ice House
Feb. 25, 5:00 PM Boys (2) Duxbury Dragons (4) Xaverian Hawks Chelmsford Forum
Feb. 25, 4:00 PM Boys (5) Foxboro Warriors (1) Mashpee/Monomoy Monarchs Foxboro Sports Center
Feb. 25 (Time TBA) Boys (5) Wilmington Wildcats (2) Wakefield Warriors Ristuccia Memorial Arena